Menu
Zjadacze czasu

Zjadacze czasu – jak je omijać, żeby skutecznie realizować najważniejsze cele finansowe?

Osiągnięcie wolności finansowej jest zapewne ważne dla większości z nas. Niekiedy jednak nic w tym temacie nie robimy, bo „nie mamy czasu”. Praca, dom, rodzina, dodatkowa nauka… (wybierz swoje czynności) wypełniają cały nasz dzień. Nie jesteśmy w stanie wygospodarować dodatkowej godziny na zaplanowanie swoich działań zmierzających w stronę niezależności finansowej. Hmmm… czy naprawdę tak jest? Czy do naszego grafiku dnia nie wkradły się czasem dodatkowe zjadacze czasu?

Zjadacze czasu to zdecydowanie nie naukowe określenie. Ale jestem pewna, że doskonale wiesz, o co mi chodzi. Zjadacze czasu to wszystkie czynności, które sprawiają, że bezproduktywnie tracimy swój czas. Robimy coś, minuty uciekają, ale dana czynności tak naprawdę nie jest nam jakoś wyjątkowo potrzebna do szczęścia. Zobacz, na co większość osób traci swój czas!

Popularne zjadacze czasu XXI w.

Do głównych czynności, przez które bezsensownie tracimy czas, należą:

Skuteczna zmiana nawyków

Jeśli zauważyłaś u siebie powyższe nawyki, to koniecznie je zmień! Stanowią one przeszkodę w skutecznej realizacji zamierzonych celów. Zmiana nawyków wymaga pewnych wyrzeczeń i czasu… W wielu źródłach znajdziesz informację, że zmiana nawyku będzie trwała po 21 dniach stosowania nowego działania. Osobiście nie do końca się z tym zgadzam. Myślę, że dla niektórych z nas zmiana będzie trwała już po 14 dniach, a dla innych – po 30 dniach od jej rozpoczęcia. Każdy ma swój czas. Ale zacznij i przez ten pierwszy miesiąc „zmuszaj się” do omijania zjadaczy czasu. A wolne minuty przeznacz na budowanie wolności finansowej!