Skip to main content

Powiązane

INTELIGENCJA FINANSOWA – JAK WYSOKIE JEST TWOJE FINANSOWE IQ?

Kiedy Twoja inteligencja finansowa rośnie, Ty stajesz się coraz bogatszy. Im wyższe jest Twoje finansowe IQ, tym...

JAKA JEST CENA SUKCESU? WYWIAD Z MAGDALENĄ BALCERZAK

Jaka jest cena sukcesu finansowego? Czy pasja jest Ci do tego potrzebna? Między innymi o...

8 komentarzy

 1. Izabela

  Ja po każdej wypłacie wypisuję sobie moje obowiązkowe wydatki jakie czekają mnie do czasu kolejnej wypłaty. Do tej listy dopisuję pozostałe planowane wydatki (np. gdy mam w planie kupić sobie jakieś konkretne ciuchy bądź szykuje mi się wyjazd) i na wszelki wypadek dodaję do tego jeszcze 200 zł. Resztę pieniędzy przelewam na konto oszczędnościowe, by nie kusiły. 😉

  1. Madzia Author

   Hej Izabela,

   Super! Najważniejsze, że znalazłaś ten własny sposób, który Ci najbardziej odpowiada! Nie zapominaj o inwestowaniu 🙂

 2. Marta

  Dziękuję za wszystkie rady. Jesteś dla mnie ogromną inspiracją i chętnie czytam Twoje posty – powolutku pewne elementy wprowadzam do swojego życia, zaczynając od podziału finansowego T. Harva Ekera. Jestem kilka lat młodsza od Ciebie, nawet studiowałyśmy (ja akurat kończę) ten sam kierunek. 🙂 Pozdrawiam! 🙂

  1. Madzia Author

   Hej Marta,

   Nawet nie wiesz, jak miło mi to słyszeć 🙂 Mam nadzieję, że ogarniesz ten podział szybciej, niż ja! Który kierunek? Tłumaczenia specjalistyczne, czy psychologię i coaching? Pozdrawiam!

   1. Marta

    Tłumaczenia :)) Pozdrawiam również! 🙂

 3. Radek Salak

  W kwestii oszczędzania najlepiej podejść z tej strony jakby by się było właścicielem biznesu. I tak należy traktować siebie jak biznes. Czyli przychody, rozchody itd. Wówczas człowiek ma kontrole nad wydatkami.

  1. Paulina

   Tak to dobre podejście, ludzie którzy narzekają na bark pieniędzy często mówią, że je wydali i nawet nie wiedzą na co. Wynika to właśnie z braku kontroli nad tymi poczynaniami… ale nie ma co oczekiwać żeby każdy posiadał nawet taką podstawową wiedzę, skoro edukacja finansowa jest u nas słaba, a w rodzinach często nawet nie ma osoby która byłaby kompetentna by przekazywać tą wiedzę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *