Skip to main content

Powiązane

JAK OGARNĘŁAM SWOJE FINANSE? CASE STUDY – KROK PO KROKU

Jak ogarnęłam swoje finanse? No cóż, czy może być lepszy czas na zrobienie porządku w...

PODNAJEM – NA CZYM POLEGA I ILE MOŻNA NA NIM ZAROBIĆ?

Podnajem to projekt, który dopiero co rozpoczęłam i jestem w trakcie jego realizacji. Na czym...

8 komentarzy

 1. Paweł

  A branie kredytu na inwestowanie w takie rzeczy jak Traffic Monsoon, czy MxRevshare nie jest czymś, lekko mówiąc – nierozsądnym? Co sądzisz?

  1. Madzia Author

   Hmm.. Wiesz, to zawsze lepsze niż branie kredytu konsumpcyjnego na nowy telewizor 🙂 To kwestia tego, jak dobrze znasz się na tym, na co chcesz wziąć kredyt. Im większą masz wiedzę tym lepiej ocenisz ryzyko. Ja się tym jeszcze nie zajmuję, ale wiem, że musiałabym dobrze poznać temat zanim wzięłabym na to kredyt.

   Pozdrawiam 🙂

   1. Paweł

    Hej,

    właśnie poznaję dopiero czym to jest i z czym to się je. Niestety ryzyko jest nadal wpisane, ale gdzie właściwie nie jest?

    Pozdrawiam 😉

 2. Karol B24

  Przyznam szczerze że swego czasu myślałem o zakupie mieszkania właśnie pod wynajem. Jednak gdy dokładnie wszystko policzyłem że dochód z takiego mieszkania jest praktycznie identyczny jak z dobrze oprocentowanej lokaty. Oczywiście po stronie mieszkania wliczyłem już koszty remontów bo taki ani tak jest potrzebny po kilku latach, czy choćby samo przemalowanie mieszkania. Nie da się też ukryć że lokata jest dla osób chcących mieć spokój bo wpłacamy zgromadzone pieniądze i nic więcej nie robimy a w przypadku mieszkania czeka nas szereg formalności jak umowa, czynsz itp.

  1. Michał

   Remont zrobiony z głową (bez przepłacania, ale i bez skąpienia) może podnieść wartość mieszkania i stawkę najmu, więc nie jest wcale oczywiste, że remont zmniejsza stopę zwrotu.

   Można też sprzedać mieszkanie, jeśli wymagałoby zbyt dużych nakładów – i kupić nowe, które tego nie wymaga. Możliwości jest sporo.

   No i oczywiście najwięcej zależy od ceny zakupu i wykończenia. Jeśli kupimy dziś drogie mieszkanie od dewelopera i wykończymy je za 1000 zł od metra, to faktycznie trudno będzie osiągnąć zysk znacząco wyższy niż na lokacie. Można jednak poszukać taniego mieszkania z rynku wtórnego i wykończyć je za 500 zł od metra 🙂

 3. Sabina

  Tez uważam, że kredyt to inwestycja, na której powinno się zarobić, a nie tracić. Poza tym jest dużo możliwosci zarobienia dodatkowych pieniędzy, warto wykorzystać talent swój. I go dobrze sprzedać. Tylko dobrze. Dlatego następny krok to nauka handlu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *