Skip to main content

Powiązane

NASZA PODRÓŻ DO CHIN – CZY BYŁO WARTO?

Podróż do Chin to prawdziwe wyzwanie. Już pierwszego dnia pobytu, ja (podróżnik doskonały jak sądziłam...

BŁĘDY, KTÓRE POPEŁNIAŁAM PRZEZ WIELE LAT

Błędy, które popełniałam przez wiele lat - dzisiaj chcę Ci opowiedzieć o tym, jakie błędy...

8 komentarzy

 1. Alicja Domańska

  Z tym oszczędzaniem to jest tak, że najtrudniej jest zacząć. Tak jak piszesz, trzeba wyrobić sobie ten nawyk. Może to nie do końca prowadzi do wolności finansowej, bo zbieram na konkretny cel, ale dzięki niej wyrobiłam sobie nawyk. Po każdych zakupach, gdy płacę gotówką wrzucam do skarbonki resztę z portfela (u mnie są to wszystkie monety oprócz 1zł i 5zł). Na co dzień tego nie zauważam, ale po otwarciu pełnej skarbonki mam uśmiech na twarzy.
  Co do dodatkowych zarobków. Też jestem zdania, by najpierw ustabilizować sobie finanse domowe, przeanalizować i ograniczyć koszty. Można się zdziwić, ile pieniędzy przecieka przez palce.
  W finansach jak w życiu – Nie ma lekko.

 2. Pat

  Hej Magda,
  dzięki za pomocny artykuł. Piszesz:
  ‘Nie udałoby mi się stworzyć firmy, gdybym przez pierwszy rok nie inwestowała całych zysków w jej rozwój. Nigdy nie zautomatyzowałabym swojej firmy, gdybym nie wydała tysięcy złotych na kursy i książki o biznesie.’

  Mogłabyś napisać na czym dokładnie polega Twój biznes. Nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji o tym jak bez pieniędzy, w rok stałaś się niezależna finansowo, a myślę, że to kluczowa informacja dla czytelników Twojego bloga. Szczególnie jeśli ktoś chciałby się zapisać na Twój kurs.

  Pozdrawiam serdecznie.

 3. Kurs włoskiego

  Oszczędzać powinni nawet bogaci, aby wyrobić w sobie nawyk. Przykłady nierozsądnych celebrytów znamy wszędzie – Mike Tyson, 50 cent, Kanye West itd. Oszczędność to też w pewnym momencie styl życia, ale za to bardzo ludzki, bo uczy nieziemskiej pokory i strategicznego myślenia 😉

 4. Mariusz Kobak

  Te cztery punkty są super. Przed wdrożeniem któregokolwiek z nich trzeba mieć tylko motywację do działania. Chęć do jakiejkolwiek zmiany. Zdarza mi się pracować z ludźmi typu “narzekać”. Tacy ludzie wolą ponarzekać na swój los i nic z tym nie zrobić. Nie podejmują działania. Tak na prawdę nie chcą, nie mogą lub boją się zmienić swoją sytuację. Reasumując najpierw musi się pojawić w człowieku wewnętrzna chęć zmiany własnego życia, żeby mógł zrealizować którykolwiek z punktów wymienionych w Twoim wpisie.

 5. Jola

  Napisałeś jedną bardzo ważną rzecz, o zajmowaniu się swoim biznesem po godzinach. Dodam, że do momentu aż urośnie tak, że można rzucić pracę nie powinno się jej rzucać. Wielu ludzi najpierw rzuca pracę a potem zakłada działalność gospodarczą, a jeszcze potem okazuje się, że to klapa…

 6. Oszczędzanie, to bardzo ciężki temat dla ludzi, ponieważ żeby odnieść w nim sukces trzeba być systematycznym i dobrze zorganizowanym :). jednak myślę, że najgorzej zacząć, a potem jakoś idzie.

 7. ula Mamonik.pl

  Świetny wpis 🙂 Gdybym go nie przeczytała – nie uwierzyłabym, że te wszystkie informacje można w jednym artykule zmieścić 🙂 I oczywiście gratuluje sukcesu 🙂

 8. Artur

  Kolejny przemawiający do mnie wpis. Robisz świetną robotę poświęcając czas na pisanie tych postów. Opisane przez ciebie zasady mimo iż nie stosuje wszystkich są mi w większości znane. Na swoim przykładzie wiem, że trzeba najpierw uświadomić sobie do czego dążymy. Ważne jest także rozpoczęcie oszczędzania, a z tym nie zawsze jest łatwo. Zazwyczaj im więcej zarabiamy, to więcej wydajamy. Tak nie powinno być, przynajmniej na początku. Skorzystam z twoich rad przy planach, które będę niedługo czynił.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *