Skip to main content
zostać w Polsce

Powiązane

swoje finanse

JAK OGARNĘŁAM SWOJE FINANSE? CASE STUDY – KROK PO KROKU

Jak ogarnęłam swoje finanse? No cóż, czy może być lepszy czas na zrobienie porządku w...

programy partnerskie

PROGRAMY PARTNERSKIE – SPOSÓB NA DOCHÓD PASYWNY

Pracujesz na etacie i szukasz biznesu, który możesz rozwijać po pracy? Chciałbyś zarabiać przez Internet,...

12 Komentarzy

 1. Marta Romawa

  Święta prawda. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Niestety inne kraje to nie krainy miodem i mlekiem płynące, tam też trzeba uczciwie pracować, często o tym zapominamy.

  1. Madzia Author

   Hej Marta,
   Dokładnie tak. Ludzie często sądzą, że inne miejsce rozwiąże ich problemy. Też tak myślałam 😉

 2. Alicja

  Podpisuje się pod komentarzem Marty – wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
  Z jednej strony „na zachodzie” faktycznie siła nabywcza pieniądza jest wyższa, ale pojawiają się inne problemy. Mamy momenty, kiedy myślimy o wyjeździe, ale finanse nie są głównym powodem… Po powrocie z naszej podróży mieliśmy plan przeprowadzki do Nowej Zelandii, ale pojawienie się Juniora trochę ten pomysł odsunęło w czasie (o ile nie przekreśliło zupełnie…).

  1. Madzia Author

   Nowa Zelandia? Marzenie ;D pewnie wyjedziecie, ale na wakacje! 😉

  2. moneygrabbing

   Są dobre i złe strony wyjazdu. Najlepiej skupić się na tych dobrych :) wówczas będzie przyjemniej na emigracji.

 3. Karol B24

  Już nie raz temat wyjazdu przechodził mi przez myśl, tylko na razie brakuje tego jednego konkretnego bodźca. Mogę pracować zdalnie, dlatego jeśli sytuacja w kraju uległaby znacznemu pogorszeniu, to pewnie długo bym się nie zastanawiał i wybrał takie Filipiny jako ucieczkę do raju. Trochę daleko, ale na dzień dzisiejszy nie mam pomysłu gdzie można by bliżej i by żyć na zbliżonym poziomie..

 4. Filip

  Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że wyjazd był dobrą decyzją. W Polsce zarobiłbym tyle co nic a dzięki ensila group wyjechałem pracować w swoim zawodzie jako stolarz i zarobiłem ładną kasę. Super firma, w nowym roku znów z nimi wyjeżdżam. Jeżeli ktoś się waha czy jechać i zarabiać dużo czy siedzieć tutaj i męczyć się ze znalezieniem pracy a jak się uda to pracować za grosze to niech nie myśli tylko jedzie z ensila

 5. Kamila

  Wyjazd za granice chocby na chwile uczy wiele. Zapoznanie sie z inna kultura i krajem jest bardzo rozwijajace. Ja skorzystalam z tml professional i wyjechalam na prace sezonowe. Zarobilam tyle, ze po powrocie kupilam auto i wyjechalam w objazdowa podroz do pragi i slowacji 😀 Warto wyjechac ze wzgledu na zarobek, ktory pozwala spelniac marzenia :)

 6. konrad hajder

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  Ja wyjechałem 10 lat temu, w Polsce może żyłoby się lepiej lub gorzej ale nie żałuję.
  Krótko, jeśli chodzi o pracę to pracować trzeba wszędzie, z tym że za granicą w większości wiadomo za co się pracuje i można za to się utrzymać bez większych stresów.
  Autorka wspomniała o problemach, ja chciałbym się zapytać o jakie problemy chodzi, bo takowych nie widzę.
  Tak czy inaczej gratuluję sukcesu, ale czy ten artykuł powstał w takiej formie gdyby go nie było?
  Pozdrawiam

 7. Magda

  A skad Ty to wszystko wiesz Autorko skoro nie wyjechalas??? Nie wiesz co by sie stalo gdybys jednak wyjechala. Moze byloby gorzej ale moze byloby o wiele lepiej niz jeste teraz. Nie wiesz tego:)

  1. Madzia Author

   Hej Magda,

   W tym rzecz, że wyjechałam. Do USA. Trochę w ramach ucieczki przed problemami, a trochę po to, żeby zarobić pieniądze. I z moich doświadczeń wynika, że wyjazd żadnego z problemów nie rozwiązał, a pieniądze da się zarabiać też tutaj 😉 Ten artykuł ma na celu pokazać, że możliwości istnieją też w Polsce, a nie hejtować tych, którzy wyjechali 😉

 8. Edward

  jest dokładnie tak jak napisałaś

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *