Skip to main content
oszczędzanie

Powiązane

typy osobowości

4 TYPY OSOBOWOŚCI FINANSOWEJ – KTÓRYM JESTES?

Psychologowie uważają, że każdy z nas ma określoną osobowość finansową. Jest ona definiowana poprzez nasz...

niezależność finansowa

NIEZALEŻNOŚĆ FINANSOWA W ROK – JAK TO JEST MOŻLIWE?

Uświadomiłam sobie ostatnio, że piszę te wszystkie artykuły „nie po ludzku”. Czytam swoje wpisy i...

9 Komentarzy

 1. BJK

  Niestety jest jedna rzecz, której brakuje w tym wpisie, a która może przynieść katastrofalne skutki. Zacznij oszczędzać, naucz się inwestować i inwestuj. Tu mówisz, że wrzucenie na lokatę nie daje zysku. Daje większy zysk niż inwestycja bez niezbędnej wiedzy, która w zdecydowanej większości przypadków skończy się stratą. Dlatego należy oszczędzać kapitał i zbierać wiedzę by móc inwestować. Są ludzie, którzy nie umieją inwestować. Są ludzie, którzy nie chcą się tego nauczyć. Dlatego dla nich jest oszczędzanie, lokaty i konta oszczędnościowe.

  1. Madzia Author

   BJK, rozumiem o co Ci chodzi.

   Napisałeś „Zacznij oszczędzać, naucz się inwestować i inwestuj.” Chodzi Ci o oszczędzanie pieniędzy, które potem można zainwestować, tak?

   Ja napisałam „Im więcej oszczędności chcesz mieć, tym mniej zainwestujesz. Powiedzmy, że masz 1000 zł, które możesz oszczędzić lub zainwestować. Jeśli oszczędzisz 800 zł to na inwestycje zostanie Cie tylko 200 zł.”

   Ale jeśli oszczędzisz 800 zł na późniejsze inwestycje, a 200 zł zainwestujesz już teraz to ja to 800 zł nazywam PIENIĄDZMI NA INWESTYCJE, a nie oszczędnościami. Niestety tutaj znowu słowo oszczędności każdy rozumie inaczej. Tak, jak napisałam – ten termin nie do końca jest jasny, bo wiąże się z wieloma różnymi możliwościami wykorzystania naszych oszczędności..

 2. Marcel

  Ten wpis dał mi mocno do myślenia.

  Na początku roku, tworząc plan działania na cały rok, stworzyłem również cele finansowe, min: Fundusz wakacyjno – rozrywkowy, Fundusz na prezenty, Edukacja, Elektronika, itd.
  Jednym z funduszy jest również fundusz na inwestycje.

  Wpis dał mi do myślenia pod kątem zwiększanie środków przeznaczanych na inwestycje i ograniczenia tych przeznaczanych na konsumpcję (szczególnie elektronikę). W drodze do osiągnięcia dochodów pasywnych wydaje się mieć do duży sens.

  Wpis, który zmienia myślenie. Mega! :)

 3. Karol Bankowy

  Oszczędzanie jest łatwiejsze niż zarabianie? Zarabianie jak na razie idzie mi całkiem nieźle, ale brakuje mi oszczędzonych pieniędzy na niespodziewane wydatki. Oszczędności zawsze są potrzebne, chociaż równowartość jednej pensji warto odłożyć na czarną godzinę :)

 4. Rafał

  Ja nie umiem oszczędzać pieniędzy i zauważyłem, że sporo polaków ma z tym problem. Oszczędności to dobry sposób na spokojne życie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *