Skip to main content
oszczędzanie

Powiązane

chcesz być bogaty

CHCESZ BYĆ BOGATY, CZY WOLNY FINANSOWO?

Do czego zmierzasz? Chcesz być bogaty, czy wolny finansowo? Przekonaj się - 3 pytania, dzięki którym...

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcie nie może być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie bez zgody Fundacji DKMS.

DLACZEGO WARTO POMAGAĆ? BO DOBRO POWRACA

Czy dobro powraca? Wyobraź sobie, że jesteś chory. Idziesz do lekarza i po serii badań...

11 Komentarzy

 1. BJK

  Niestety jest jedna rzecz, której brakuje w tym wpisie, a która może przynieść katastrofalne skutki. Zacznij oszczędzać, naucz się inwestować i inwestuj. Tu mówisz, że wrzucenie na lokatę nie daje zysku. Daje większy zysk niż inwestycja bez niezbędnej wiedzy, która w zdecydowanej większości przypadków skończy się stratą. Dlatego należy oszczędzać kapitał i zbierać wiedzę by móc inwestować. Są ludzie, którzy nie umieją inwestować. Są ludzie, którzy nie chcą się tego nauczyć. Dlatego dla nich jest oszczędzanie, lokaty i konta oszczędnościowe.

  1. Madzia Author

   BJK, rozumiem o co Ci chodzi.

   Napisałeś „Zacznij oszczędzać, naucz się inwestować i inwestuj.” Chodzi Ci o oszczędzanie pieniędzy, które potem można zainwestować, tak?

   Ja napisałam „Im więcej oszczędności chcesz mieć, tym mniej zainwestujesz. Powiedzmy, że masz 1000 zł, które możesz oszczędzić lub zainwestować. Jeśli oszczędzisz 800 zł to na inwestycje zostanie Cie tylko 200 zł.”

   Ale jeśli oszczędzisz 800 zł na późniejsze inwestycje, a 200 zł zainwestujesz już teraz to ja to 800 zł nazywam PIENIĄDZMI NA INWESTYCJE, a nie oszczędnościami. Niestety tutaj znowu słowo oszczędności każdy rozumie inaczej. Tak, jak napisałam – ten termin nie do końca jest jasny, bo wiąże się z wieloma różnymi możliwościami wykorzystania naszych oszczędności..

 2. Marcel

  Ten wpis dał mi mocno do myślenia.

  Na początku roku, tworząc plan działania na cały rok, stworzyłem również cele finansowe, min: Fundusz wakacyjno – rozrywkowy, Fundusz na prezenty, Edukacja, Elektronika, itd.
  Jednym z funduszy jest również fundusz na inwestycje.

  Wpis dał mi do myślenia pod kątem zwiększanie środków przeznaczanych na inwestycje i ograniczenia tych przeznaczanych na konsumpcję (szczególnie elektronikę). W drodze do osiągnięcia dochodów pasywnych wydaje się mieć do duży sens.

  Wpis, który zmienia myślenie. Mega! :)

 3. Karol Bankowy

  Oszczędzanie jest łatwiejsze niż zarabianie? Zarabianie jak na razie idzie mi całkiem nieźle, ale brakuje mi oszczędzonych pieniędzy na niespodziewane wydatki. Oszczędności zawsze są potrzebne, chociaż równowartość jednej pensji warto odłożyć na czarną godzinę :)

 4. Rafał

  Ja nie umiem oszczędzać pieniędzy i zauważyłem, że sporo polaków ma z tym problem. Oszczędności to dobry sposób na spokojne życie.

 5. Szymon

  Ja mam odłożoną zawsze kwotę na czarną godzinę, a resztę pieniędzy wydaję na zachcianki. W końcu po to je zarabiam.

 6. Jarosław

  Ja długo zastanawiałem się co mogę zrobić z zaoszczędzonymi pieniędzmi, ale na razie zostawiłem je na lokacie, gdzie też nieco na nich zarabiam.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *